Tudták, hogy már van lehetőség személyes megjelenés nélkül, ügyvédi távellenjegyzéssel, távazonosítással ellátott szerződést kötni?

Ha bármi miatt, legyen az az ügyvédi irodától fennálló távolság, megbetegedés, vagy időhiány, Ön nem tud személyesen megjelenni az irodában, van megoldás!

A távellenjegyzés, és távazonosítás viszonylag új intézményével van lehetőség arra, hogy a személyes megjelenést egy videón rögzített online konzultáció pótolja.

Az én gyakorlatomban ez úgy működik, hogy előzetesen átbeszéljük az ügyét, egyeztetjük az adatokat. Majd a szerződés tervezetét eljuttatom Önhöz, melyet aláírva visszajuttat nekem.

Ezt követően egy előre egyeztetett időpontban a Skype program segítségével megerősíti a szerződési szándékát, és elismeri a szerződésen található aláírást.

távellenjegyzés

Ha felkeltettem az érdeklődését, úgy érzi, hogy távellenjegyzés, távazonosítás segítségével szeretne szerződni, várom a jelentkezését!

TÁJÉKOZTATÓ

az ügyfelek távazonosításáról és az okirati ellenjegyzés során a távelőttemezésről

Az ügyvédi tevékenységről szóló 2017. évi LXXVIII. törvény (a továbbiakban: Üttv.) nem írja elő, hogy a természetes személy (járjon el bár saját nevében, meghatalmazottként vagy törvényes képviselőként) azonosításának az ügyvéddel való személyes találkozás során kell megtörténnie.

A pénzmosás és a terrorizmus finanszírozása megelőzéséről és megakadályozásáról szóló 2017. évi LIII. törvény (a továbbiakban: Pmt.) ugyanakkor csak akkor teszi lehetővé a személyes megjelenés nélküli azonosítást, ha a felügyelő szerv – amely ügyvédek esetében a Magyar Ügyvédi Kamara – meghatározza ennek a módját, és az alkalmazható elektronikus hírközlő eszközt előzetesen auditálja. Ebből következően a Pmt. hatálya alá tartozó esetekben akkor végezhető el az azonosítás személyes megjelenés nélkül, ha e feltételek fennállnak, míg a Pmt. hatálya alá nem tartozó esetekben az ügyvéd minden további nélkül azonosíthatja a természetes személyt akkor is, ha az nem jelenik meg előtte személyesen.

A Magyar Ügyvédi Kamara küldöttgyűlése a személyes megjelenés nélküli azonosítás módját az. 1.2. pontban meghatározottak szerint meghatározta, és az alkalmazható elektronikus hírközlő eszközöket a Magyar Ügyvédi Kamara elnöke az 1.2. pont szerint auditálta.

Azaz akár a Pmt. hatálya alá tartozó, akár a Pmt. hatálya alá nem tartozó ügyekben van lehetőség távazonosításra, függetlenül attól, hogy találkoztunk-e előzetesen az ügyféllel vagy sem.

A teljes tájékoztató az alábbi linken olvasható.

Ezt a honlapot dr. Rozgonyi Anna Júlia, a Budapesti Ügyvédi Kamarába 19366 lajstromszámmal bejegyzett, és 36067882 kamarai azonosító számon nyilvántartott ügyvéd tartja fenn, az ügyvédekre vonatkozó jogszabályok és belső szabályzatok szerint, melyek az ügyféljogokra vonatkozó tájékoztatással együtt a Magyar Ügyvédi Kamara honlapján találhatók. Az ügyvédi honlap tartalmára és megjelenésére vonatkozó rendelkezéseket a Magyar Ügyvédi Kamara által megalkotott, az ügyvédi hivatás etikai szabályairól és elvárásairól szóló szabályzat tartalmazza.