Kérdés

Tisztelt Ügyvéd Asszony!

Azzal a kérdéssel fordulok önhöz hogy az ingatlanomban 1/2 tulajdoni hányaddal rendelkezem viszont van egy másik tulajdonos is, aki nem lakik a házban csak a lakcíme szól ide.

Szeretném a lakásba a gázszolgáltatást igénybe venni, de a másik tulajdonos nem ad tulajdonosi hozzájárulást. Mit lehet ez ügyben tenni? Illetve sok tartozása van, többek között végrehajtási eljárás is. Valamilyen formában meg tudom vásárolni a házrészét?

Válaszát előre is köszönöm!

Válasz

Tisztelt Érdeklődő!

Amennyiben az ingatlanon a másik tulajdonostárs tulajdoni hányadára végrehajtási eljárás van folyamatban, érdemes a végrehajtóval egyeztetni (a tulajdoni lapról kiderül a végrehajtó neve és az ügyszám) , hogy tűzzön ki árverést, melyen Önt elővásárlási jog illeti meg (vagy licitálni tud, ha nincs más érdeklődő), így vásárolhatja meg legegyszerűbben a másik tulajdonostárs részesedését.

Azt, hogy esetleg már kitűzésre került-e az árverés a végrehajtó kar honlapján tudja ellenőrizni.

Van még lehetőség arra, hogy bíróság előtt polgári perben kérje az ingatlanra vonatkozó közös tulajdon megszüntetését, ezen eljárásban a bíróság meghatározza, hogy milyen áron válthatja magához a másik tulajdonostárs részét.

A gázszolgáltatóhoz szükséges nyilatkozat beszerzése szintén bírósági perrel lehetséges (jognyilatkozat pótlása), azonban amennyiben a cél az ingatlan tulajdoni hányad megvásárlása, és végül pereskedésre kerül sor, mert valamiért a végrehajtónál az eljárás nem vezet eredményre, érdemesebb a közös tulajdon megszüntetését kezdeményezni.

Ha az ügyben jogi segítségre van szüksége, forduljon hozzám bizalommal!

ÁLLOK RENDELKEZÉSÉRE

KONZULTÁCIÓ

Konzultációt kezdeményezhet.

ÜZENET

Visszajelzést küldhet az oldalról.

E-MAIL

Hagyományos e-mailt is küldhet.

VÉLEMÉNY

Fontos az ügyfelek véleménye.

Ezt a honlapot dr. Rozgonyi Anna Júlia, a Budapesti Ügyvédi Kamarába 19366 lajstromszámmal bejegyzett, és 36067882 kamarai azonosító számon nyilvántartott ügyvéd tartja fenn, az ügyvédekre vonatkozó jogszabályok és belső szabályzatok szerint, melyek az ügyféljogokra vonatkozó tájékoztatással együtt a Magyar Ügyvédi Kamara honlapján találhatók. Az ügyvédi honlap tartalmára és megjelenésére vonatkozó rendelkezéseket a Magyar Ügyvédi Kamara által megalkotott, az ügyvédi hivatás etikai szabályairól és elvárásairól szóló szabályzat tartalmazza.