Fizetési meghagyásos eljárás

A fizetési meghagyásos (továbbiakban fmh ) eljárásban kérelmet adunk be az illetékes közjegyző részére, aki a kérelmünknek megfelelő fmh-t, tulajdonképpen egy fizetési felszólításhoz hasonló okiratot küld annak a személynek, aki ellen igényt kívánunk érvényesíteni.

Hatósági díj

Az fmh hatósági díja az érvényesített követelés 3%-a, tehát a fele a bírósági illetéknek. Az fmh eljárásban kifizetett díj a peres eljárás illetékébe beleszámít.

Amennyiben az adós ezen felhívásra 15 napon belül nem reagál, a közjegyző jogerősíti az fmh-t, tehát úgy tekinti, mintha az adós egyet értene a követelésünkkel, nem vitatja azt. Ezt követően megindítható a végrehajtási eljárás, az fmh úgy viselkedik, mintha pert nyertünk volna a másik fél ellen.

Vitatott követelés

Ha az adós írásban vitatja a követelést, az eljárás automatikusan perré alakul, ekkor kell megírni és a bíróság részére megküldeni a keresetet. Ha nem küldünk be keresetet az eljárás automatikusan megszűnik.

Követelés összege

Ha a követelés összege a hárommillió forintot nem haladja meg, a peres eljárást megelőzően kötelező az fmh eljárás lefolytatása.

ÁLLOK RENDELKEZÉSÉRE

KONZULTÁCIÓ

Konzultációt kezdeményezhet.

ÜZENET

Visszajelzést küldhet az oldalról.

E-MAIL

Hagyományos e-mailt is küldhet.

VÉLEMÉNY

Fontos az ügyfelek véleménye.

Ezt a honlapot dr. Rozgonyi Anna Júlia, a Budapesti Ügyvédi Kamarába 19366 lajstromszámmal bejegyzett, és 36067882 kamarai azonosító számon nyilvántartott ügyvéd tartja fenn, az ügyvédekre vonatkozó jogszabályok és belső szabályzatok szerint, melyek az ügyféljogokra vonatkozó tájékoztatással együtt a Magyar Ügyvédi Kamara honlapján találhatók. Az ügyvédi honlap tartalmára és megjelenésére vonatkozó rendelkezéseket a Magyar Ügyvédi Kamara által megalkotott, az ügyvédi hivatás etikai szabályairól és elvárásairól szóló szabályzat tartalmazza.