Júliusban módosították a KATA adózásról szóló jogszabályt, emiatt az eddig egyéni vállalkozóként dolgozók egy része már nem jogosult a kedvezményes adózás igénybevételére.

De vajon van-e élet a KATA után? 

Azt gondolom, aki belekóstolt az igazi vállalkozói létbe, látta annak előnyeit, nem szívesen folytatná munkavállalóként. Érdemes tehát átgondolni a lehetőségeket, hiszen amiatt, hogy az adózás változik, nem biztos, hogy fel kell adni a tevékenységet!

Az egyik megoldás lehet a cégalapítás.

E körben egyrészt a Kft, másrészt a Bt-ben történő működés lehet megfelelő.

Ezen cégformák alapításában gyors és gördülékeny segítséget tudok nyújtani.

De hogy válasszuk ki a megfelelő cégformát? 

A Bt. alapításához minimum 2 fő szükséges, melyből az egyik korlátlan anyagi felelősséget vállal (beltag), míg a másik tag felelőssége korlátozott, csak a vagyoni hozzájárulás erejéig terjed. A cégnek nincs meghatározott minimális törzstőkéje, így akár 50.000 Ft induló tőkével is megalapítható. A beltag korlátlan felelősségétől nem kell megijedni, hiszen az nem különbözik az eddig egyéni vállalkozóként vállalt felelősségtől.

A Kft alapításához egy személy elegendő, akinek felelőssége korlátozott a cég tartozásaiért. Itt a minimális törzstőke 3.000.000 Ft, azonban ennek nem kell már az alapításkor rendelkezésre állnia. (Erről egyébként korábban már írtam itt ) A törzstőkét egyébként fel lehet használni a cég működéséhez, tehát nem úgy kell elképzelni, hogy ez egy folyamatosan letétben tartandó összeg.

Abban, hogy melyik működési forma lenne megfelelő akár a fenti cégformák közül, vagy esetleg továbbra is egyéni vállalkozóként éri meg folytatni, érdemes könyvelő vagy adótanácsadó segítségét kérni, aki tételesen kiszámolja, hogy hol fizetjük a legkevesebb adót.

Ezt követően – amennyiben cégalapítás mellett döntenek – ügyvédi segítséget kell igénybe venni, hiszen a cégalapítás során a jogi képviselet, illetve az ügyvédi ellenjegyzés köteelező elem. 

Teljeskörű felvilágosítás

A cégek felépítésével, felelősségi formáival, működésével kapcsolatos kérdésekben a cégalapítás során teljes körű felvilágosítást nyújtok. A cégalapítás egyszerűsített eljárásban, szerződésminta alkalmazásával pár nap alatt megtörténik, és illetékmentes.

Azt javaslom minden érintett vállalkozónak, alaposan gondolják át a további működést, és ne keseredjenek el, hiszen bár biztos, hogy nehezebb lesz az elkövetkező időszak, de vannak lehetőségek a továbblépésre, mely akár a növekedésre is esélyt adhat!

Ha jogi segítségre van szükségük, forduljanak hozzám bizalommal, várom a jelentkezésüket!

ÁLLOK RENDELKEZÉSÉRE

KONZULTÁCIÓ

Konzultációt kezdeményezhet.

ÜZENET

Visszajelzést küldhet az oldalról.

E-MAIL

Hagyományos e-mailt is küldhet.

VÉLEMÉNY

Fontos az ügyfelek véleménye.

CategoryTársasági jog

Ezt a honlapot dr. Rozgonyi Anna Júlia, a Budapesti Ügyvédi Kamarába 19366 lajstromszámmal bejegyzett, és 36067882 kamarai azonosító számon nyilvántartott ügyvéd tartja fenn, az ügyvédekre vonatkozó jogszabályok és belső szabályzatok szerint, melyek az ügyféljogokra vonatkozó tájékoztatással együtt a Magyar Ügyvédi Kamara honlapján találhatók. Az ügyvédi honlap tartalmára és megjelenésére vonatkozó rendelkezéseket a Magyar Ügyvédi Kamara által megalkotott, az ügyvédi hivatás etikai szabályairól és elvárásairól szóló szabályzat tartalmazza.