A kérdező nagynénje elhalálozott, akinek a férje már korábban meghalt, gyermeke nem volt. Szülei meghaltak, testvérei meghaltak. 3 testvérének vannak gyermekei, akik a jelen hagyatéki eljárásban szerepelnek, összesen 6 fő.

Örökhagyó ajándékozással, annak megtámadhatóságával kapcsolatban kaptam kérdést.

Nemrég kérdést kaptam végrendeleti öröklés kérdésében, melynek lényege az volt, hogy mi történik akkor, ha az örökhagyó végrendelkezett egy örökös részére, azonban ezen örökös még az örökhagyót megelőzően elhunyt.

Végrendeletetbe szeretnének megjelölni örököst (barátnő közeli hozzátartozóját) és egy haszonélvezőt (nem bejegyzett élettárs).

Nemrég megkerestek egy kérdéssel, mi történik, ha az örökhagyónak nincs leszárnazója, viszont van édestestvére és féltestvére is. Hogy alakul ebben az esetben az öröklés?

Mostanában egyre többen keresnek meg öröklési, hagyatéki kérdésekkel, így az alapvető szabályokról szeretném tájékoztatni az érdeklődőket. A mai témánk a házastárs törvényes öröklése. Tehát ha az elhunyt nem írt végrendeletet, a hagyatéki eljárásban a törvényes öröklés szabályait alkalmazzák.

Mostanában egyre többen keresnek meg hagyatéki ügyekben.

Sajnos volt már olyan, hogy az ügyfél behozta az elhunyt rokona által írt végrendeletet, és sajnos azt kellett neki mondanom, hogy a végrendelet nem érvényes, így a hagyatéki eljárásban nem alapíthat rá igényt.

Ezt a honlapot dr. Rozgonyi Anna Júlia, a Budapesti Ügyvédi Kamarába 19366 lajstromszámmal bejegyzett, és 36067882 kamarai azonosító számon nyilvántartott ügyvéd tartja fenn, az ügyvédekre vonatkozó jogszabályok és belső szabályzatok szerint, melyek az ügyféljogokra vonatkozó tájékoztatással együtt a Magyar Ügyvédi Kamara honlapján találhatók. Az ügyvédi honlap tartalmára és megjelenésére vonatkozó rendelkezéseket a Magyar Ügyvédi Kamara által megalkotott, az ügyvédi hivatás etikai szabályairól és elvárásairól szóló szabályzat tartalmazza.

Email
Phone
Skype
Phone
Email
Skype