Milyen buktatói lehetnek az ingatlan vásárlásnak?
Írtam már arról, hogy milyen buktatói lehetnek az ingatlan vásárlásnak, ezen posztjaimban szeretnék pár konkrétabb példát bemutatni.
Tulajdonosi bejegyzés
Ebben a példában már az adásvételi szerződés tervezet is megküldésre került ügyfelem részére (ebben az esetben ugyan nem én jártam el a szerződéskötés során, csak a Vevő kért meg, hogy segítsek neki az ügylet során), javasoltam, hogy kérjünk be egy tulajdoni lapot.
Egy teremgarázs beállóról volt szó, és kiderült, hogy aki tulajdonosként akarta értékesíteni az ingatlant, még be sincs jegyezve a tulajdoni lapra, csak széljegyen van, tehát az ügylet még ügyintézés alatt van. Ekkor javasoltam, hogy kérjük be a földhivatalba beadott iratokat, hogy ezzel ellenőrizzük azt, hogy egyáltalán várható-e a tulajdonosi bejegyzés, rendben vannak-e a dokumentumok, illetve építsünk be olyan plusz biztosítékokat (pl. ügyvédi letét), amik lehetővé teszik, hogy a Vevő ilyen kondíciókkal is szerződjön.
Ügyfelem azonban úgy érezte, a tényleges jogi helyzet Eladói oldalról történő eltitkolása olyan bizalomvesztéssel járt a részéről, ami miatt nem kívánt szerződést kötni.
Nagyon érdemes odafigyelni minden apró részletre egy szerződéskötés előtt, és már ilyenkor érdemes szakszerű jogi segítséget igénybe venni!
Amennyiben úgy gondolja, megtisztel a bizalmával egy tervezett ingatlan adásvétel kapcsán, várom jelentkezését!