Az elektronikus dokumentumokat elektronikus aláírással hitelesíthetjük. Az eAláírás legalább olyan biztonságos, mint a kézzel írt aláírás, ha az eSzemélyi és az eAaláíráshoz tartozó PIN kód használata során körültekintően járunk el. Az elektronikus dokumentumhoz hozzákapcsolt eAaláírással igazolhatjuk, hogy a dokumentum tartalmával egyetértünk, vagy átvettük, elolvastuk stb. Az eAláírással hitelesíteni lehet pl. elektronikus szerződést, nyilatkozatot, vagy az elektronikus ügyintézés során űrlapot, kérelmet, beadványt.

Előnyei

Az eAláírás előnye, hogy használatával személyes megjelenés nélkül, távolról, papírmentesen, elektronikusan, gyorsan lehet ügyet intézni. Néhány területen viszont nem lehet az ügyeket kizárólag elektronikusan intézni, illetve csak elektronikusan aláírt elektronikus dokumentumot használni. Ilyen terület a családjogi, élettársi kapcsolati, valamint öröklési ügyek, ahol a személyes megjelenés fontos. Tehát házasságkötés, illetve végrendelet esetében nem elfogadható ez eAláírás.

Az eAláírás biztonsági szintje meghatározza, hogy milyen a jogi elfogadottsága, bíróság előtt bizonyítékként való felhasználhatósága. Magyarországon mind a minősített tanúsítványon alapuló fokozott biztonságú aláírás, mint a minősített aláírás teljes bizonyító erejű. Az Európai Unió elektronikus aláírásra vonatkozó szabályozása (eIDAS Rendelet) szerint a minősített eAláírás az EU minden tagállamában a saját kezű aláírással egyenértékű. Az eSzemélyivel létrehozott eAláírás más EU-s tagállamban is használható ügyintézéshez.

Az eAláírás használata során Önnek figyelembe kell vennie a felhasználási korlátokat. Ezek egyike a tranzakciós limit. A tranzakciós limitnél nagyobb összegekre az eAláírás használata nem megengedett. A tranzakciós limit jelenleg 50 millió forint.

(forrás: www.eszemelyi.hu )

Ezt a honlapot dr. Rozgonyi Anna Júlia, a Budapesti Ügyvédi Kamarába 19366 lajstromszámmal bejegyzett, és 36067882 kamarai azonosító számon nyilvántartott ügyvéd tartja fenn, az ügyvédekre vonatkozó jogszabályok és belső szabályzatok szerint, melyek az ügyféljogokra vonatkozó tájékoztatással együtt a Magyar Ügyvédi Kamara honlapján találhatók. Az ügyvédi honlap tartalmára és megjelenésére vonatkozó rendelkezéseket a Magyar Ügyvédi Kamara által megalkotott, az ügyvédi hivatás etikai szabályairól és elvárásairól szóló szabályzat tartalmazza.